Reklamace a záruka

Reklamace a záruka

Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s reklamačním řádem (viz. dále) internetového obchodu GLAM.cz  a právním řádem platným v ČR. Pokud není uvedeno jinak, vztahuje se na veškeré zboží záruka 24 měsíců při odběru s prodejkou (dle občanského zákoníku) a 12 měsíců při odběru s fakturou – na IČO. Záruku lze uplatnit pouze na výrobní vady, nevztahuje se na škody způsobené nesprávným používáním či zacházením a opotřebením neodpovídajícím způsobem. Viz pokyny údržby.


Záruka může být uplatněna pouze po dobu záruční doby, která začíná dnem převzetí zboží. Po dobu přepravy zboží, za něj odpovídá poštovní služba. Poškození zboží během přepravy je nutno řešit s dopravcem při převzetí. Pokud kupující zjistí závadu na zboží způsobenou jeho přepravou, či rozdíl mezi dokladem o koupi a skutečně dodaným zbožím, je nutné nás kontaktovat, bez zbytečného odkladu, telefonicky nebo e-mailem. Oznámení je třeba učinit okamžitě, nejpozději však do 3 dnů od převzetí zboží, přičemž po této době se zásilka považuje za kompletní a bezchybnou. V případě, že se po převzetí zboží kupujícím vyskytnou v záruční době vady zboží, může kupující uplatnit svou oprávněnou reklamaci.

Zboží odešlete doporučeným balíkem (Česká pošta) nebo případně po domluvě jinou přepravní společností, na adresu:

  • Glam
  • Stará cesta 1/2286
  • 37006 České Budějovice

K uspěšnému vyřízení reklamace/vrácení zboží je vhodné zaslat email na reklamace@glam.cz s informací o číslu objednávky a popsat vzniklý problém. Vzorový formulář pro reklamaci naleznete zde. Stará verze platná do 1.8.2017 ke stažení zde.

*Systém zatím není nastaven na zasílání informací o přijetí zásilky do reklamace. K tomuto účelu doporučujeme sledovat Vaše číslo balíčku od přepravce.

Reklamace vyřizujeme ve lhůtě stanovené zákonem, tj. do 30 dnů ode dne zahájení reklamačního řízení (následující den od převzetí balíčku, kdy od Vás reklamované zboží obdržíme).
V případě kladného vyřízení reklamace je kupujícímu zasláno opravené nebo vyměněné zboží nazpět. Pokud zboží již není na skladě ani není k dispozici u výrobce, kupujícímu bude nabídnuto zboží obdobné, ve stejné hodnotě nebo mu bude jako poslední možnost navrácena částka rovnající se prodejní ceně.

Upozornění! Pokud zašlete reklamaci/vrácení zboží dobírkou, nebude zásilka přijata!